למה טבעי

“תרופות סבתא”

אתם בוודאי זוכרים את ” תרופת הסבתא ” להורדת חום שהייתה חומץ מהול במעט מים ומריחה על השיער ובמקרה של חום גבוה מאוד עטיפת הגוף בסדינים טבולים בחומץ …
ריפוי באמצעות צמחי מרפא קיים מאז אלפי שנים עוד בתרבויות קדומות בזמן שעדיין לא היו רופאים אלא רופאי אליל שטיפלו באמצעות צמחים שונים, וככל שהאנושות התפתחה יותר כך הבינו בני האדם טוב יותר את התועלת הרבה של צמחי המרפא.
ידוע היום על המצרים הקדמונים, היוונים, ועל תרבויות אחרות שהשתמשו בצמחי מרפא בדרכים שונות, והיום יש לא מעט אנשים בעידן המודרני שמעדיפים לנסות את הרפואה האחרת הטיבעית (אפילו לפני טיפול קונבנציונלי )שהריפוי שלה נעשה באמצעות צמחי מרפא ולא באמצעות תרופות כימיות וסינטטיות.
צמחי מרפא היו בעבר אמצעי טיפולי בעל משמעות שסייע להבראתו של האדם החולה. השימוש היה נעשה בחלקים שונים של הצמחים. יש צמחים שהיו משתמשים בשורשים שלהם ויש צמחים שהיו משתמשים בעלים שלהם או בפרחים שלהם
רפואת צמחי המרפא בימינו מתבססת על  כל הידע שנאסף בתרבויות העתיקות על השימוש בצמחים המועילים הללו, ונוסף לה אספקט נוסף שהוא האספקט המדעי. כיום כבר נערכים מחקרים מדעיים שמטרתם לבדוק את פעילותם של החומרים השונים שיש בצמחי המרפא וכיצד היא משפיעה על  המערכות השונות של גופנו.

צמחי מרפא

סין הייתה ונשארה אחת התרבויות שבהן צמחי מרפא היו אמצעי טיפולי נפוץ ושימושי.
בסין השיטה הייתה ועודנה יצירת פורמולות של צמחי מרפא המיועדות לטיפול במצבים בריאותיים שונים. כך למשל עד היום ניתן למצוא פורמולות סיניות שמשלבת אוסף של צמחי מרפא ומיועדת לטפל בהצטננות, טיפול בכאבי ראש ובמגרנות, בכאבי פרקים, עודף משקל, בעיות עור, עייפות כרונית, בעיות קשב וריכוז הגברת החשק המיני ועוד רבות אחרות. צמחי המרפא בסין הם חלק בלתי נפרד מעולם הרפואה.
בשנים האחרונות הפך עולם התרופות הסינטטיות שאנו משתמשים בהן להיות מבוסס צמחים עם תוספות כימיות . כך לדוגמא תרופת המורפיום הידועה שנועדה לשכך כאבים מקורה בפרח הפרג וכמוה תרופות סינטטיות רבות נוספות.
הטיפול בתרופות טבעיות הפך נפוץ מאוד בשנים האחרונות ולכן רבים עוברים לטיפול מסוג זה. תרופות טבעיות או צימחיות כשמן כן הן, מדברות למעשה על טיפול בחולי באמצעות הטבע, באמצעות צמחי מרפא ולא באמצעות חומרים כימיים.

מדוע כדאי לטפל בעזרת תרופה טבעית ולא תרופה כימית?

הטיפול בתרופות כימיות מלווה בהרבה מקרים בתופעות לוואי, או בפגיעה באיברים נוספים כתוצאה מנטילת התרופות .
בנוסף, ישנם מחלות או כאבים כרוניים שהרפואה הקונבנציונלית עדיין לא מצאה עבורם את התרופה הנכונה או שהטיפול התרופתי ממושך כמו 3-6 חודשים לעומת רפואת הצמחים שבהן התוצאות יוצאות מן הכלל .
אם ניתן לרפא בעיה או מחלה מסוימת באמצעות פורמולות של צמחי מרפא, כמובן שהדבר עדיף על פני הכנסה של חומרים כימים לתוך גופנו. תחום הטיפול באמצעות תרופה טבעית הולך ומקבל תאוצה והכרה של גורמים רבים ברפואה וכעת ניתן לשמוע המלצות רבות על תרופות צימחיות כאלו ואחרות גם מפי רופאים שמתמחים בתחום .
בנוסף, כיום מיליוני אנשים פונים לטיפול טיבעי / צימחי לאחר שנואשו או שלא קיבלו מענה בתרופות קונבנציונליות כי הבינו שיתרונם הבולט של צמחי המרפא הינו היותם כמעט חסרי תופעות לוואי.
FDA משרד הבריאות האמריקאי דיווח על 0 מקרי מוות עקב נטילה של צמחי מרפא. ומנגד תרופות מרשם גרמו למותם של כיותר ממיליון אמריקאים בשנה. התרופות גורמות לנזקים מפני שהן מבוססות על תרכובות אנאורגניות שגוף האדם לא יכול בהכרח לעכל ולהטמיע. תרופות אלה יכולות להסוות תסמינים ולטפל בכאב או בדלקת אך אין פירושו שהם מטפלים בסיבה לכאב או בסיבה לדלקת , כמו מחלה אוטואימונית ( הגוף מתקיף את עצמו ) ואילו באמצעות רפואת צמחים נוצר ריפוי של הסיבה למחלה או הכאב .
ובסופו של דבר הצמחים הם שמטפלים ועוזרים לירידה בסימפטומים באופן קבוע.
המידע באתר זה נועד לספק אינפורמציה בלבד ואיננו מחליף בדיקה רפואית ואו ייעוץ רפואי